09:00 - 18:00 по будням
09:00 - 18:00
по будням
09:00 - 18:00
по будням
Категорії

Вплив світла на здоров'я і самопочуття людини

Всі ми знаємо, що надлишок і брак світла негативно впливають на стан здоров'я людини. Більшість з нас працюють в офісах при штучному освітленні, яке не здатне компенсувати природне світло. Поступово це призводить до порушення біологічних ритмів і впливає на ефективність людини. Тому і вдома і на роботі важливо правильне освітлення.

Як же впливає світло на людину і чому так важливо правильно організоване освітлення на роботі і вдома? Штучне світло негативно впливає на сітківку ока. Це призводить до втоми і головного болю. Особливо якщо яскравість світла перевищує зазначені норми і сліпить очі.

Що стосується працездатності, то неправильне освітлення призводить до швидкої стомлюваності і низької концентрації, що може привести до частих помилок і збоїв в роботі. Від вибору яскравості і рівня освітлення залежить і загальне самопочуття людини, здоровий сон, рівень імунітету, а також нервової системи.


Штучний або природний

Фахівці, які займаються вивченням штучного і природного світла та його впливом на людину, стверджують, що природне світло має масу переваг. Це пов'язано з його динамічністю і спектральним складом випромінювання.

Але в сучасних умовах обійтися без штучного світла неможливо. Це і робота у вечірній і нічний час, короткий світловий день в холодну пору року.

Рівень освітленості вимірюється в Люксах і для нормальної роботи ця цифра повинна становити 1000-1500 Лк. І якщо природне світло не досягає потрібного рівня, то його доповнюють штучним. Це світло краще організовувати локально для освітлення робочої зони.


Неякісне освітлення і шкода від нього

Основне навантаження від неправильно організованого освітлення приходиться на органи зору. Прямі промені світла формують надлишок синього світла, який негативно впливає на сітківку очей і призводить до фотохімічних змін. Щоб мінімізувати негативний вплив прямих променів штучного світла вибирайте лампи з розсіювачами.

Для будь-яких ламп характерні миготіння, які завдають шкоди нервовій системи. Цей процес ледь вловивимий органами зору, а ось мозок весь час страждає. В результаті у людини накопичується головний біль, втома та роздратування. Особливо великий рівень мерехтіння у звичайних ламп розжарювання, а найнижчий у світлодіодних ламп.

Що стосується кольору світлових потоків, то їх відтінок теж безпосередньо пов'язаний із самопочуттям людини. Холодні синюваті тони притупляють вироблення мелатоніну, від якого залежить якість сну і швидкість засинання. А ось в умовах виробничих цехів і офісів таке світло виправдано.


Ще одним критерієм якості освітлення є рівень зорової адаптації. Тобто пристосування до переходів з поганого освітлення в яскраве і навпаки. Незалежно від того в якій послідовності проходить адаптація зіниця людини то звужується, то розширюється, що призводить до швидкої стомлюваності очей.

Звичайно ж без світла людина не може нормально жити і працювати, але ще важливіше щоб це світло було правильним і позитивно впливало на працездатність. При цьому важливо не тільки кількість світла і його яскравість, а й орієнтація робочого місця щодо всього освітлення.

Підібрати освітлювальні прилади для дому, офісу та виробничих приміщень допоможуть консультанти інтернет-магазину LightYou. Уважно вибирайте джерела освітлення, щоб не нашкодити собі і оточуючим.


#}