09:00 - 18:00 по будням
09:00 - 18:00
по будням
09:00 - 18:00
по будням
Категорії

Норми освітлення для житлових приміщень

Домашній інтер'єр покликаний дарувати людині комфорт, сприяти відпочинку і приємним емоціям. Коли кожна деталь продумана до дрібниць, то жити в такому будинку не тільки приємно, але і безпечно.

Значення світла

Через органи зору людина сприймає більшу частину інформації про навколишній світ. Стрімкий розвиток комп'ютерних технологій призвів до того, що середній показник гостроти зору у людини опустився на кілька пунктів вниз.

Не менш згубно на зір впливає і неправильно організоване освітлення в будинку. Занадто тьмяне або яскраве світло негативно впливає на здоров'я і самопочуття людини в цілому.


При підборі освітлювальних приладів для будинку важливо враховувати той факт, що світло може подаватися від двох джерел. Перший - направлений у вигляді люстр, підвісних світильників, бра та торшерів. Другий вид освітлення - розсіяний. Він використовується в якості додаткового освітлення і можливий від різного роду прихованих підсвіток і приладів, які монтуються в стельові конструкції, ніші та меблі.

Особливості приміщень

Якщо говорити про норми освітлення для житлових приміщень необхідно враховувати цілий ряд параметрів. В СНіП є норми за рівнем освітленості житлових, офісних, виробничих та інших приміщень.

Для вимірювання кількості світла використовують поняття освітленості, яке вимірюється в люксах. 1 люкс дорівнює 1 люмен, тобто кількості світла на один квадратний метр площі.

Тип приміщення

Рекомендуемое количество света

Житлові приміщення (спальні, вітальні)

150

Кухні

150

Дитячі кімнати

200

Санвузли

50

Бібліотеки та кабінети

300

Гардеробні

75

Коридори

50

 

З даної таблиці стає зрозуміло, що рівень освітлення різних житлових приміщень приблизно однаковий. Чим більше часу проводить людина в тій чи іншій кімнаті, тим більше вимог до показників освітленості.


Кожне приміщення відрізняється своїм призначенням, тому й час проведення в них людиною різний. За статистикою найбільше людина проводить часу на кухні і у вітальні. Після в спальні і ванній кімнаті. А найменше часу припадає на коридори, сходи та інші допоміжні приміщення.

Як організувати освітлення

При визначенні норм освітленості приміщень важливо враховувати не тільки призначення кімнати, але і правильно вибирати джерела освітлення. Всі лампи відрізняються цілим рядом параметрів:

  1. Потужність. Цей показник вимірюється в Ватах і являє собою значення споживання електрики.

  2. Кольорова температура. Іншими словами це світловий тон освітлення. Він може бути теплим, холодним чи природним (максимально наближеним до денного світла). Найкраще людське око сприймає теплі відтінки світла.

  3. Світловий потік. Це кількість світла, яке випромінює лампочка на один квадратний метр площі.

Крім перерахованих вище параметрів слід враховувати:

  • площу приміщення і його форму;

  • колірну гамму обробки приміщення. Темні стіни, текстиль та інші предмети інтер'єру вимагають вищих показників по СНіП;

  • розміри віконних рам.


Для того, щоб виміряти рівень світла в приміщеннях і переконатися, що він на потрібному рівні знадобитися спеціальний прилад - люксметр. За допомогою його можна визначити рівень освітленості конкретних ділянок кімнат, щоб в подальшому змінити або відкоригувати показник.

Планування і організація правильного рівня освітленості в житлових приміщеннях - складний процес. Він вимагає врахування різних параметрів, а також дотримання цілого ряду норм і показників. В інтернет-магазині освітлення LightYou є все необхідне для ваших будинків, офісів і виробничих приміщень. А досвідчені консультанти допоможуть правильно підібрати прилади по потужності, стилю і передачі кольору.


#}