09:00 - 18:00 по будням
09:00 - 18:00
по будням
09:00 - 18:00
по будням
Категорії

Як обрати стельовий світильник

Як обрати стельовий світильник

Різні приміщення диктують свої правила освітлення. Що добре у спальні, може мати недоречний вигляд у офісі. Потрібні різні технічні параметри, дизайн, матеріали. Стельовий світильник – один з найбільш універсальних приладів, зазвичай його конструкція і зовнішній вигляд прості. Але не настільки, щоб будь-яка модель згодилася на всі випадки життя. Як зробити вибір правильно?

Стельовий світильник для дому: вибір за стилями

Об'ємна люстра доречна далеко не у всякому приміщенні. Або навпаки, вона не впорається з задачею забезпечити яскраве світло. В першому випадку світильник може її замінити, в другому – доповнити. Зовнішній вигляд цього типу освітлювальних приладів суттєво відрізняється в залежності від стилю.

  • Класичні моделі виконують з матового або напівпрозорого з орнаментов скла у формі чаші або тарілки. Металева арматурі з різьбою або завитками має колір латуні, бронзи, золота, міді, а також їх античних (зістарених) або патинованих відтінків. У якості декору можуть бути використані підвіски з кристалів. Інший варіант – цілковито кришталевий плафон, складений з маленьких декоративних елементів.
  •        Класичні стельові світильники Nowodvorski 5993 Baron і Eglo 92143 COLTI

  • Стельові світильники в стилі модерн у вигляді лаконічного невисокого абажуру, зазвичай закритого знизу скляним або пластиковим розсіювачем. Відтінок тканини може варіюватися від білого, сірого, чорного до яскравих тонів. Текстиль частіше цупкий.
  • Светлодіодні панелі простих геометричних форм у матовому білому або світло-сірому кольорі – чудовий варіант для сучасного інтер'єру, і не лише офісного. Допоміжні приміщення, наприклад, коридори, оснащують набором з таких джерел світла, але останнім часом їх широко використовують у вітальнях і навіть спяльнях. LED технологія дозволяє легко організувати "розумне" управління світлом за допомогою додатку на смартфоні.
  • Світлодіодні декоративні моделі складної конфігурації, які складаються з тонких планок, прямих і вигнутих – красиве рішення, коли потрібен світильник у кімнату невеликої площі або окрему зону просторої.
  •        Декоративні світлодіодні стельові світильники Eglo 96305 NEVADO і Trio R62814106 STREET

Як обрати стельові світильники для різних приміщень

Що добре для спальні, не підходить на кухні, а у ванній і на відкритій веранді взагалі потрібні герметичні плафони. Купуючи світильник для дому, перш за все, визначтесь, в якій кімнаті його буде встановлено.

  • В усіх приміщеннях і зонах для відпочинку уникайте занадто яскравого світла, що б'є в очі. Абажур або матове скло або вбудовані світлодіоди замість ламп – ознаки ідеального світильника для спальні або диванного куточка вітальні.
  • На кухні поблизу робочої поверхні, мийки, плити текстиль може швидко втратити презентабельний зовнішній вигляд. Бажано зупинити свій вибір на моделях з ізоляцією від пилу і вологи, з IP від 23 і вище. І не забувайте, що в зоні приготування їжі, а так само і в обідній, світла має бути достатньо, акцентованого, краще нейтральної температури.
  • В офісі, домашньому робочому кабінеті, дитячій кімнаті – посвюди над письмовим столом стельові світильники не доречні як єдине джерело світла. Оскільки вони розташовані надто високо, навіть у низькій кімнаті.
  • У ванній бажано, щоб ступінь герметичності приладів складала не менше за IP23, поряд з умивальником – IP44, всередині душової кабіни – IP65.
  •        Стельові світильники для ванної в сучасному стилі Eglo 96229 MANILVA 1 і класичний вуличний Elstead GZH/FF12

  • Вуличні вироби через свій спосіб установки під прямий вплив вологи не потрапляють, наприклад, їх монтують на відкритій веранді. Зазвичай достатньо буде IP23.

Як обрати світильники за потужністю

Стельові моделі невеликих розмірів рідко використовують в якості єдиного джерела світла в приміщенні, хіба що йдеться про підсобку. А отже, визначати необхідний світловий потік варто з урахуваннях інших приладів, які будуть працбвати одночасно. Норми освітлюваності відрізняються в залежності від типу жилої кінмати: для вітальні, кухні, спальні – 150 Люксів (Люмен на кв. метр), дитячої кімнати – 200, робочого кабінету – 300, коридору – 50, гардеробної – 75, ванної – 50, сходів – 20. Виходячи з таких рекомендацій можна порахувати, наприклад, наскільки яскраво має світити кожен з трьох стельових світильників, які плануєте встановити в коридорі відомої площі.

Купити інтер'єрні і вуличні стельові світильники відомих європейських виробників з безкоштовною доставкою і гарантією пропонуємо в інтернет-магазині ly.ua. Виникли питання, потрібна допомога у виборі – звертайтесь до наших консультантів.

#}