09:00 - 18:00 по будням
09:00 - 18:00
по будням
09:00 - 18:00
по будням
Категорії

Як вибрати настільну лампу для школяра

Як вибрати настільну лампу для школяра

Існує думка, що дитині для навчальних цілей вдома без цього типу освітлювальних приладів ну просто ніяк. І це правильна точка зору. Ось тільки придбати його варто навіть до того, як ваш малюк піде в перший клас. Адже дитина задовго до школи починає виконувати подібні навчальним дії: розфарбовує картинки, ліпить з пластиліну, малює, вчиться читати. І все це в ідеалі за письмовим столом з комфортним стільцем, а значить і лампою. Як її вибрати, де поставити? Давайте розберемося в правилах для дітей різного віку. Ігнорувати їх не варто, адже від цього залежить:

  • здоров'я зорової системи,
  • постава,
  • можливість сфокусуватися на завданні, що допоможе швидше і успішніше виконати його.

Настільна лампа для дитини, для учня: всі критерії

Перш ніж приступити до вибору, складіть список параметрів, які необхідно приділити увагу. Роль грають

  • форма і колір плафона,
  • конструкція приладу,
  • матеріали,
  • можливість регулювання напряму і потужності світла,
  • габарити,
  • довжина шнура і механізм включення,
  • тип ламп, їх потужність і кольорова температура.

Розглянемо кожен параметр докладніше. Від форми плафона залежить те, як розсіюється світло. Він однозначно повинен бути спрямованим. Немає потреби його розсіювати, навпаки важливо сфокусувати на тій частині робочого столу, куди дивиться дитина. А значить потрібна також простота зміни цього самого напрямку світлового потоку. Моделі з круглим закритим плафоном з матового скла або тканинним абажуром гарні в спальні, на тумбочці біля ліжкаі, або вітальні, але не на письмовому столі. Ідеальний варіант - конус. Він захищає очі і вільно пропускає світло в потрібну сторону. Широкий вибір настільних ламп для школярів представлений в інтернет-магазині LY.UA, доставка безкоштовна, а вибір виробників заслуговує довіри.


Настільна лампа Trio Kolibri в красивому і спокійному блакитному кольорі з плафоном-конусом і гнучкою ніжкою

Як би не хотілося використовувати в дизайні дитячої яскраві кольори, у випадку з настільною лампою для навчальних цілей краще вибрати нейтральні відтінки і поверхні без глянцю, що створюють відблиски. Нічого не повинно заважати навчанню. Для малюків декор може бути забавним, з використанням зображень улюблених героїв, але заважаючі зосередитися соковиті тони при цьому зовсім не обов'язкові. Конструкція виробу повинна дозволяти регулювати напрямок світла, підлаштовувати її під потреби дитини. Підійде штатив

  • гнучкий,
  • з шарнірним механізмом.

Обидва варіанти - оптимальні рішення, щоб легко міняти висоту приладу, кут, під яким падають промені. Для учня молодших класів або дошкільняти простіше буде справитися самостійно з першим типом штатива - гнучким.


Функціональна настільна лампа Eglo 90873 з можливістю регулювання, з кріпленням на струбцині

Інший аспект конструкції - кріплення до столу. Лампа може

  • ставитися на стіл,
  • закріплюватися на край за допомогою струбцини,
  • встановлюватися за допомогою прищіпки.

Якщо простору досить, можна не особливо турбуватися з цього приводу. Чим менше вільного місця, тим важливіше не захаращувати його. Струбцина забезпечить надійну фіксацію, прилад будуть неможливо перекинути. Прищіпка дозволить легко змінювати його положення в будь-який момент, але ступінь фіксації буде нижчою. Довжина шнура в будь-якої моделі повинна бути середньою. Короткий провід не дозволить переставляти лампу, прив'яже її до розетки, а надмірно довгий буде заплутуватися.

Розміри виробу також важливо співвідносити з параметрами столу. Великий прилад не залишить поля для маневру, об'ємний плафон також, до того ж буде відкидати зайві тіні. Якщо дитина правша, поставте лампу зліва, лівша - навпаки. Під час читання книги, яка лежить посередині столу, світильник можна пересувати по центру.


Зручна для регулювання положення і напрямку потоку світла настільна лампа на прищіпці і з гнучкою ніжкою Trio Arras

Не забувайте про якість фонового освітлення в кімнаті. Увечері настільне джерело не має працювати однеі, воно не замінює собою загальне освітлення, а доповнює його. Якщо використовувати тільки його в повній темряві, легко нашкодити зору. У денний час до письмового столу важливо забезпечити доступ сонячних променів, а не використовувати завжди тільки штучне світло.

Вибір настільної лампи за матеріалами

Це начебто очевидно, але для дитячої кімнати особливо важливою є якість виробу. Не варто хапатися за перший ліпший бюджетний варіант. Подумайте про те, що він може створювати ризики, а дитина навіть не помітить, якщо щось пішло не так. Всі елементи повинні бути на рівні: плафон, штатив, підставка, кріплення (якщо воно передбачено, інакше лампа ризикує завалитися), шнур і вилка. Їх міцність, труднощі до пошкодження грають принципову роль для безпеки використання малюком.

Плафони зазвичай виготовлені з пластику або металу. Скло - матеріал дуже крихкий, його можна розбити і поранитися. Метал такого недоліку не має, але здатний сильно нагріватися через високу теплопровідності, але тільки якщо використовується лампа розжарювання. Розпечений плафон - ризик опіку. Тому, вибираючи модель зі сталі, алюмінію зверніть увагу на наявність окремої пластикової рукоятки для регулювання положення плафона. І що зовсім не складно - світлодіодна лампа, вона легко вирішить питання небезпечного нагрівання.


Настільна світлодіодна лампа Eglo Torrina з плафоном з якісного пластику і диммером

Пластик у нас часто асоціюється з економією на шкоду якості. У безіменних виробах так і є. Вибирайте лампи виробників, що зарекомендували себе з кращого боку. Пластикові плафони у таких виробах міцні, з достатньою термостійкістю. Низькопробний матеріал небезпечний, може деформуватися, розплавитися при нагріванні і навіть стати причиною загоряння.

Лампа для дитини по потужності і вибір джерел світла

Кілька простих правил, які не потребують докладного пояснення, просто враховуйте їх перед покупкою.

  • Потужність світильника в ідеалі повинна відповідати 60-100 Вт лампочки розжарювання, замість якої, як ми вже говорили, краще встановити світлодіодний аналог.
  • Колба лампочки краща матова, від неї немає сліпучих відблисків.
  • Кольорова температура потрібна тепла (2700-3100 K), що стосується і інших світильників в кімнаті.
  • Регулятор світлового потоку допоможе підстроїти яскравість під конкретну ситуацію (час доби, характер завдання).
#}